چرا میخواهم از روان شناسی بنویسم

یکی از اصلی ترین اهدافم برای راه اندازی این سایت نوشتن از روان شناسی بود (هدف دیگر عاشق نوشتن بودنم بود). مدتهاست که حس و فکر می کنم که لازم است و باید از روان شناسی بنویسم (انگار که رسالت شخصیم باشد). امروز باز این سوال را با خودم تکرار کردم که چرا میخواهم از […]

یکی از اصلی ترین اهدافم برای راه اندازی این سایت نوشتن از روان شناسی بود (هدف دیگر عاشق نوشتن بودنم بود).
مدتهاست که حس و فکر می کنم که لازم است و باید از روان شناسی بنویسم (انگار که رسالت شخصیم باشد).

امروز باز این سوال را با خودم تکرار کردم که چرا میخواهم از روان شناسی بنویسم.

یکی از دلایلی که باعث این تصمیم شد این است که من معتقدم روان شناسی به عنوان یک علم در کشور ما مورد ظلم واقع شده است. از این نظر که مطالب غیر علمی زیادی خواسته یا ناخواسته، با آگاهی یا بدون آگاهی، توسط افرادی که در این رشته تحصیلات آکادمی دارند و یا ندارند، وارد این علم شده است. همین مسئله باعث شده که نه تنها ذهنیت مردم نسبت به علم روان شناسی منفی یا بهتر است بگویم خدشه دار شده بلکه هیچ کمکی هم به افرادی که احتیاج به دریافت کمک حرفه ایی در این زمینه دارند نشده است. به همین دلیل تصمیم گرفتم در سایتم از روان شناسی بنویسم. آنچه در مقالات و کتاب های تخصصی و علمی روان شناسی میخوانم را به زبانی ساده اینجا انتشار دهم تا شاید کمکی هر چند کوچک باشد برای افرادی که دغدغه آشنایی با علم روان شناسی را دارند ( به همین دلیل در مطالب تخصصی که مینویسم حتما از منابع مورد استفاده نام خواهم برد).

دومین دلیل برای اجرا کردن این تصمیم این است که با نوشتن از روان شناسی و درباره روان شناسی میتوانم به آموخته هایم و دانش روانشناسیم عمق بیشتری ببخشم. هنوز آنچنان که باید در این علم عمیق نشده ام. البته که عمق پیدان کردن و متخصص شدن در یک حرفه احتیاج به زمان و کسب تجربه در طول زمان دارد. من فکر میکنم نوشتن در این باره یکی از راهکارهای عمق بخشیدن به دانشم باشد.

دلیل دیگر این که من عاشق نوشتن و روان شناسی هستم و چه بهتر از ترکیب جذاب و هدفمند این دو با هم.

و دلیل بعدی برای این تصمیم، یادگیری مستمر روزانه و هر چه بیشتر مطالب روان شناسی است. علم نهایت ندارد. علوم انسانی نه تنها نهایت ندارند که به دلیل سروکار داشتن با انسان ها بی نهایت پیچیده هستند و هر روز باید در این زمینه داناتر بود و بیشتر یاد گرفت تا با این آموخته ها بتوان موثرتر و کارآمدتر عمل کرد. من برای یادگیری راهی بهتر از نوشتن و نوشتن و نوشتن سراغ ندارم.

من از روان شناسی مینویسم چون عاشق این کار هستم.

من از روان شناسی مینویسم چون رسالت، هدف و معنایی برای کارم دارم.

 

پس نوشت: مطلب بالا یک طرح اولیه ساده از آنچه در ذهن داشتم بود. قطعا مانند دیگر مطالب سایت ویرایش و به روز می شود.

مطالب مرتبط

4 پاسخ به “چرا میخواهم از روان شناسی بنویسم”

  1. معصومه عظیمی پارسا گفت:

    سلام لیلا جان. خوشحام که دوباره شروع به نوشتن کردی.

    موفق و پاینده باشی

  2. Hosseinseyedzade. گفت:

    موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *