با چه افرادی ازدواج نکنیم؟

چند دسته از افراد هستند که برای ازدواج مناسب نیستند. ازدواج با این افراد آسیب زا و پردردسر است. احتمال طلاق را افزایش و رضایت از زندگی را کاهش می دهد.   ۱- افرادی که ازدواج را حلال تمامی مشکلات خود می دانند. این افراد برای فرار از مشکلات ریز و درشت زندگی خود ازدواج […]

چند دسته از افراد هستند که برای ازدواج مناسب نیستند. ازدواج با این افراد آسیب زا و پردردسر است. احتمال طلاق را افزایش و رضایت از زندگی را کاهش می دهد.

 

۱- افرادی که ازدواج را حلال تمامی مشکلات خود می دانند. این افراد برای فرار از مشکلات ریز و درشت زندگی خود ازدواج می کنند.
به طور مثال:
فردی که معتاد است و گمان میکند، ازدواج می تواند راهی برای ترک اعتیادش باشد.
فردی که تنها است و برای فرار از تنهایی ازدواج میکند.
فردی که برای خلاص شدن از دست خانواده و رفتارهایشان و یا برای رهایی از وضع مالی بد خانواده ازدواج می کند.

 

۲- افرادی که وابستگی شدید به خانواده دارند.
برای مثال:
۳۲ ساله است. اما هنوز برای این که چیکار کند و چی کاری انجام ندهد، کجا برود و کجا نرود، چه هدفی در زندگی داشته باشد، چه شغلی انتخاب کند و … همه ای اینها به خانواده خود وابسته است و بدون خانواده و نظراتشان نمی تواند تصمیم درست و حسابی بگیرد.

 

۳- افرادی که بدگمان و بدبین هستند. به زمین و زمان شک دارند. یک عطسه ساده طرف مقابلشان را عجیب و غریب تعبیر و تفسیر کرده و آن را علیه خودشان می دانند.

 

۴- افرادی که از لحاظ روان شناختی ناپخته و نابالغ هستند.

 

۵- افرادی که هنوز از رابطه قبلی خود التیام نیافته اند. برای فراموش کردن رابطه قبلی و التیام زخم های آن فورا تن به ازدواج می دهند. اما همچنان با یاد و فکر پارتنر قبلی خود زندگی می کنند.

 

۶- افرادی که در تنظیم هیجانات خودشان مشکل دارند. توانایی ابراز صحیح هیجانات خود به ویژه خشم را ندارند.

 

۷- افرادی که کنترل گر هستند. خودمحوری و خود خواهی از ویژگی های بارز این افراد است. آنها تلاش مب کنند کنترل همه امور را بر عهده بگیرند و با هر ایده، فکر و نظری که متفاوت با نظر آنها باشد مخالفت می کنند. دوست دارند تمام امور به دلخواه آنها باشد. به نظرات شریک زندگی خود توجهی ندارند و با زیر سوال بردن ایده های او اعتماد به نفسش را از او می گیرند.

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “با چه افرادی ازدواج نکنیم؟”

  1. پریسا اسماعیلی گفت:

    دقیقا درسته ، مرسی از مطلب مفیدت ، خلاصه و روان 😇

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *