روش های جستجو در گوگل

بعد از دو هفته دست و پنجه نرم کردن با بیماری امروز حالم بهتر است. پس تصمیم گرفتم بنویسم. مدتهاست که به سرم زده درباره روشهای جستجو در گوگل بنویسم. راستش را بخواهدی به گمان من یادگیری روشهای جستجو در گوگل برای تولید کننده محتوا مانند آب حیاتی است. مگر می شود یک تولید کننده […]

بعد از دو هفته دست و پنجه نرم کردن با بیماری امروز حالم بهتر است. پس تصمیم گرفتم بنویسم. مدتهاست که به سرم زده درباره روشهای جستجو در گوگل بنویسم. راستش را بخواهدی به گمان من یادگیری روشهای جستجو در گوگل برای تولید کننده محتوا مانند آب حیاتی است. مگر می شود یک تولید کننده محتوا روشهای جستجو در گوگل را بلد نباشد. برای خلق محتوایی نو و بدیع سرچ در گوگل اولین، مهمترین و اساسی ترین گام است. قدم اول را نمیشود اشتباه برداشت. چون در این صورت تا ثریا دیوار کج می رود. امروز درباره روشهای جستجو در گوگل و ترفندهای ظریف آن صحبت می کنم. امروز میخواهم بنویسم که چطور یک تولید کننده محتوا میتواند با بکارگیری ترفندهای سرچ و جستجو در گوگل به منابعی معتبر برای تولید محتوا دست یابد.

۱-نگران املای کلمات نباشید.

اولین و ساده ترین نکته این است که اگر املای صحیح کلمه ایی را بلد نیستید، نگران نباشید. صرف نظر از املای صحیح یا نادرست کلمه ایی که تایپ کرده اید، گوگل جان از رایج ترین املای آن کلمه برای جستجو استفاده می کند.
مثال:
کلمه psychology (روان شناسی) را اگر به غلط psuychology تایپ کنیم، نتایج جستجو یکسان بوده و گوگل املای کلمه صحیح را در نظر می گیرد. چطور است امتحان کنید؟!

۲-گوگل به حروف کوچک و بزرگ حساس نیست.

برای جستجو در گوگل استفاده از حروف بزرگ و کوچک تفاوتی در نتایج به دست آمده به وجود نمی آورد. پس کلمات را با هر حروفی (کوچک یا بزرگ) که جستجو کنید به نتایجی یکسان خواهید رسید.
مثال: وارد کردن دو عبارت “American Psychiatric Association” و american psychiatric association”” هر دو نتایج یکسانی خواهند داشت.

۳- فرهنگ لغت گوگل را دست کم نگیرید.

اگر به دنبال تعریف کلمه ایی در گوگل هستید، کافی است کلمه define (تعریف) را قبل از آن کلمه بنویسید.
به این شکل:define psychology – تعریف روان شناسی
در این صورت گوگل مانند یک فرهنگ لغت هوشمند عمل کرده و نتایج به دست آمده تعریفی از کلمه شما ارائه می کنند.

۴- جستجو با مترادف ها را دریابید.

یکی دیگر از روش های جستجو در گوگل جستجوی مترادف ها است. در این روش، کافی است از علامت ~ بین دو کلمه مترادف و هم معنی استفاده کنید. به مثال زیر دقت کنید.
مثال:
Inexpensive ~cheap

 

۵- از نشانه ” | ” یا ” or” استفاده کنید.

وقتی جزئیات زیادی از موضوع موردنظر نداشته و یا آن ها را به خاطر نمی آورید، می توانید از این روش استفاده کنید. برای این کار، مدل های مختلف از آن چه را که مدنظر دارید در کادر جستجو تایپ کرده و بین آنها از کلمه or یا علامت | استفاده کنید.

مثل تمام نوشته هایم در سایت، این نوشته به مرور به روزرسانی شده و رشد می کند. خاصیت نوشتن جز این نیست. هر روز بهتر و بهتر و بهتر کردن نوشته ها. به ویژه برای کسانی که مانند من مبتدی هستند و تازه کار.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *